4 BOYUTLU (4D) YÜZ GENÇLEŞTİRME

  • Home
  • Anti-Aging
  • 4 BOYUTLU (4D) YÜZ GENÇLEŞTİRME

Günümüzde kişiler onlarca estetik uygulama arasından kendileri için en uygun işlemi seçerken işlem süresi, işlem sonrası iyileşme yani iş ve sosyal hayata geri dönebilme süresi, etkisinin başlangıç ve sonlanma zamanı gibi birçok noktaya dikkat ediyorlar.
Kısa sürede yapılan, sonrasında günlük hayata devam edilebilen, etkisi hemen başlayıp, giderek artan ve uzun süreler devam eden bir uygulama arıyorsanız 4D(4 boyutlu) cilt yenileme tam size göre demektir. Bu son teknoloji tedavi yöntemi, cilt yaşlanmasının leke, kızarıklık, parlaklık kaybı, elastikiyet kaybı ve sarkma gibi tüm belirtilerini yok etmeyi hedefliyor.

4D CİLT GENÇLEŞTİRME UYGULAMASI NASIL YAPILIYOR?

İki farklı lazer dalga boyunun (Er:Yag ve Nd:Yag), peş peşe 4 farklı modda (SmoothLifting, FRAC3, PIANO, Superificial peeling) kullanılmasıyla yapılan bu uygulamada, lazer atışları hem ağız içerisinden hem de deri yüzeyinden yapılıyor. Böylece 4D uygulaması cildin yüzeyel, orta, derin seviyeleri ve destek doku tabakası olmak üzere 4 farklı tabakada çalışarak, tam kat kollajen yenilenmesi, sıkılaşma, lifting ve volüm sağlıyor. Kısacası yaşlanmanın tüm etkilerini azaltarak harika bir antiaging etki yaratıyor. Üstelik cilde herhangi bir madde enjekte etmeden, tamamen cildin kendi dokusunu iyileştirerek sağlıyor bu etkiyi.

PEKİ, NEDİR BU 4 FARKLI MOD?

Tek bir seans sırasında yapılan 4 farklı uygulamanın her birinin farklı bir hedefi var. İlk adımda ağız içerisinden yapılan uygulama ile yanaklarda gerginlik, dudaklarda dolgunluk, dudak etrafı barkod çizgilerinde ve nazolabial oluklarda azalma sağlanıyor. Aynı mod deri yüzeyinden uygulandığında gözeneklerde sıkılaşma, göz altı ve boyun gibi ince çizgilerin yoğun olduğu alanlarda belirgin düzelme sağlıyor. İkinci adımda cilt altında yenilenme başlatılıyor. Üçüncü adımın ismi PIANO modunda cildin derin tabakaları, cilt yüzeyinde hiçbir hasar oluşturulmadan ısıtılıyor, böylece cildin sıkılığını sağlayan kollajen lifleri uyarılarak yeniden yapılanma ve şekillenme sağlanıyor, bu da yanak, çene ve gıdı bölgesinde sıkılaşma etkisi yaratıyor. Son adım yüzeyel peeling basamağında ise cildin yüzeyindeki kahverengi lekelerin, renk düzensizliklerinin, izlerin giderilmesi için cilt yüzeyinde hafif soyma sağlanıyor.

UYGULAMA SONRASINDA NE BEKLEMELİYİM?

İşlem bitiminde ciltte sadece güneşlenme sonrasında oluşan kızarıklığa benzer bir değişiklik izleniyor. Bu da 24-48 saat içinde tamamen geçiyor. Ortalama 1 ay aralıklarla 3-5 seans tekrar edilebilen bu işlem, etkisini 1-2 yıl süreyle devam ettiriyor.